تحلیل ادراک محیطی جوانان از اکوتوریسم

قسمتی از متن پایان نامه :

طبق گزارش سازمان محیط زیست ، در سه ماهه ی نخست سال 93 13تعداد 4تور طبیعت گردی و 2تور دانش آموزی و همچنین گردشگران زیادی با اتوموبیل شخصی، ازپناهگاه حیات وحش دیدن کردند. جدول زیر تعداد گردشگران ورودی را نشان می دهد:

ساحل گهر باران

محور ساحل و جلگه شرقی مازندران از ساری تا نکا و از شبه جزیره میانکاله تا خلیج گرگان و سواحل شرقی دریا ،دارای عناصر متعدد جذاب توریستی می باشد. ساحل آن در بخش غربی (بابلسر ،نکا و ساری ) ماسه ای می باشد و عمق مناسبی دارد. (رمضانی دارابی ،1382)محدوده ی ساحل گهر باران از دهانه ی رودخانه  تجن تا دهانه ی نکارود در طول 9.200کیلومتر و به عرض 60 متر می باشد.(بخشداری گهر باران ،1393).به دلیل تلاقی آب و خشکی ، اکو لوژیکی منطقه را دریا و خشکی تشکیل می دهد .در محدوده سایت گردشگری و ماسه های ساحل ،درختان توسکا و اکالیتوس تراکم زیادی دارند .درختان انار وحشی ،و بوته های تمشک در حاشیه جاده ها ودر لابه لای درختان و به گونه منفرد در ساحل روئیده اند .در محدوده ی اراضی آبگیر و باتلاقی، بوته های آبدوست مانند نی، جگن بیشه زار های متراکمی را به وجودآورده اند(سازمان میراث فرهنگی مازندران ،1385: 16) .

منطقه ی تاریخی گهرباران دریک منطقه ی پست جلگه ای توسط رسوبات دوره ی کواترنر نظیر ماسه ،سیلت و رس به ضخامت 100متر پوشانده شده می باشد .اندازه ارتفاع در مرکز محدوده صفر متر ، در شمال 26- متر ، در جنوب به 50 متر می رسد .در زمینه سرمایه گذاری انجام شده در منطقه می توان به ساخت و ساز های صورت گرفته توسط ارگان ها وسازمانهای دولتی نظیر سپاه ،دانشگاه مشهد و..در قالب مجتمع های تفریحی و آموزشی تصریح نمود . همچنین بخشی از ساحل این منطقه در محدوده طرح سالمسازی دریا که مردم بومی منطقه (روستای برگه )در قالب شرکت های تعاونی و توریستی گهرباران به ارائه ی خدماتی نظیر ایجاد آلاچیق و محدوده ی جاسازی شنای آقایان و بانوان به ارایه خدمات پذیرایی و رفاهی و اقامت موقت می پردازند (همان منبع :93).

سوالات یا اهداف این پایان نامه :

سوال اصلی : ادراک محیطی دانش آموزان از اکوتوریسم چگونه می باشد ؟

سولات فرعی :

1)آیا محیط پدیداری در ادراک محیطی دانش آموزان از اکوتوریسم موثر می باشد ؟

شما می توانید مطالب مشابه این مطلب را با جستجو در همین سایت بخوانید

2)آیا محیط شخصی با ادراک محیطی دانش آموزان از اکوتوریسم ارتباط دارد ؟

3)آیا بین محیط زمینه ساز و ادراک محیطی دانش آموزان از اکوتوریسم ارتباط هست؟

 دانلود متن کامل پایان نامه جغرافیا در لینک پایین صفحه