عنوان کامل پایان نامه :

 ساماندهی اسکان­های غیر رسمی شهری با در نظر داشتن مدل LR در بندرانزلی

قسمتی از متن پایان نامه :

1-1: مطالعه تاثیر سکونتگاه­های غیر رسمی بر امنیت اجتماعی

امنیت به معنای احساس آرامش و دوری از هرگونه ترس و رعب تعریف می­گردد که دارای انواع مختلفی بوده و از دیدگاه سنتی و مدرن مورد ارزیابی قرار می گیرد. امنیت اجتماعی از طرق مختلف مورد هجمه قرار گرفته و تهدید می­گردد که مانند مهمترین این تهدیدات گسترش سکونتگاه­های غیر رسمی می­باشد. گسترش سکونتگاه­های غیر رسمی با گسترش آسیب­های اجتماعی نظیر فحشا، اعتیاد، سرقت و……….. ارتباط مستقیم دارد. افزایش این سکونتگاه­ها نیز تابعی از فقر، افزایش قیمت اجاره مسکن و مسکن، نرخ بیکاری و … می باشد. سکونتگاه­های غیر رسمی، بدلیل عدم ایمنی در ساخت همیشه تهدیدی برای ساکنین خود محسوب می­گردند. افراد ساکن در این سکونتگاه­ها، هم خود در معرض انواع نا امنی­ها قرار دارند و هم تهدیدی برای جامعه محسوب می­گردند. این افراد به دلیل انزوای اجتماعی، عقده­های درونی، فقر مالی وضعف فرهنگی در درون خود به باز تولید جرم و انواع مفاسد اجتماعی می­پردازند. وجود این سکونتگاه­ها در حال حاضر محل چالش اصلی توسعه پایدار و ثبات اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی کلانشهرهای کشور محسوب می­گردد.

شما می توانید مطالب مشابه این مطلب را با جستجو در همین سایت بخوانید

سوالات یا اهداف این پایان نامه :

اصلی­ترین سؤال پژوهش این می باشد که دولت در ساماندهی سکونتگاه­های غیررسمی چه رویکردهایی را اتخاذ نموده می باشد؟ آیا این رویکردها در دوره های مختلف موجب پایداری سکونتگاه­های غیررسمی شده می باشد؟

ـ آیا ساکنان مجموعه­های تجمیع شده از زندگی در این مجموعه­ها، نسبت به مکان قبلی زندگی خود، رضایت دارند؟

ـ آیا ساکنان مجموعه­های تجمیع شده مایلند که مجموعه­های مسکونی در اطراف محل سکونت آنها توسعه یابد و بالعکس، آیا ساکنان اطراف مجموعه­های تجمیع شده حاضرند در مجموعه­های مشابه زندگی کنند و یا حداقل، در ساخت آن مشارکت داشته باشند؟

ـ راه حل بهبود مساله چیست و یا به تعبیری با چه راه حلی می توان به پدیده اسکان غیررسمی در بندرانزلی پایان داد؟

 دانلود متن کامل پایان نامه جغرافیا در لینک پایین صفحه