عنوان کامل پایان نامه :

 ساماندهی اسکان­های غیر رسمی شهری با در نظر داشتن مدل LR در بندرانزلی

قسمتی از متن پایان نامه :

1-1-1-1-1: حاشیه­نشینی درون شهری

برخلاف حاشیه­نشینی برون­شهری، حاشیه­نشینی درون شهری عمری بسیار طولانی دارد و پدیده تازه­ای نیست در تمام کشورهای دنیا چنین مناطقی را می­توان پیدا نمود چنین محدوده­هایی با وجود اینکه در درون کلان شهرهاست اما از سایر مناطق با خط قرمزی جدا شده می باشد گویی ساکنین
این مناطق هم حاشیه­نشین هستند با این تفاوت که با فاصله کمتری نسبت به حاشیه­نشین­های

برون­شهری در متن شهرها زندگی می کنند.

آن چیز که که مهم می باشد این می باشد که این دسته را خطر بیشتری پیش روی نا امنی و بزهکاری تهدید می کند اولاً همان نزدیکی بیشتر آنها به متن حاشیه ها و الگوبرداری که آنها به خاطر این ارتباط دارند و احتمال اشتباه بودن این الگوسازی که ممکن می باشد با آن مواجه گردد علاوه براین زیرا آنها خود را یک متن­نشین می­دانند خواهان همان برخورد اجتماعی و تساوی در امکانات رفاهی هستند که برای دیگر مناطق هست به همین علت در جهت رفع کمبودهای موجود دست به واکنش خود جوش می زنند.

سوالات یا اهداف این پایان نامه :

اصلی­ترین سؤال پژوهش این می باشد که دولت در ساماندهی سکونتگاه­های غیررسمی چه رویکردهایی را اتخاذ نموده می باشد؟ آیا این رویکردها در دوره های مختلف موجب پایداری سکونتگاه­های غیررسمی شده می باشد؟

ـ آیا ساکنان مجموعه­های تجمیع شده از زندگی در این مجموعه­ها، نسبت به مکان قبلی زندگی خود، رضایت دارند؟

ـ آیا ساکنان مجموعه­های تجمیع شده مایلند که مجموعه­های مسکونی در اطراف محل سکونت آنها توسعه یابد و بالعکس، آیا ساکنان اطراف مجموعه­های تجمیع شده حاضرند در مجموعه­های مشابه زندگی کنند و یا حداقل، در ساخت آن مشارکت داشته باشند؟

ـ راه حل بهبود مساله چیست و یا به تعبیری با چه راه حلی می توان به پدیده اسکان غیررسمی در بندرانزلی پایان داد؟

شما می توانید مطالب مشابه این مطلب را با جستجو در همین سایت بخوانید

 دانلود متن کامل پایان نامه جغرافیا در لینک پایین صفحه